Hellesøvej 41, Holm i Nordborg er solgt for 1.490.000 - se køberen og 4 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Nordborg og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Nordborg følger boligmarkedet i og omkring Nordborg. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Hellesøvej 41, Holm solgt for 1.490.000 kr.

Boligen overtages af Troels Buciek den 03. maj. Køberen har betalt 1.490.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.068 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 810.000 og boligen er derfor handlet til 84% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 148 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 904 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Guderup

Sildestien 12, Købingsmark solgt for 1.250.000 kr.

Boligen overtages af Karsten Nielsen den 01. april. Køberen har betalt 1.250.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 25.510 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 630.000 og boligen er derfor handlet til 98% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 49 kvm. og er opført i 1967. Grunden er på 554 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Seeberg, Nordborg

Kirsebærhaven 3 solgt for 875.000 kr.

Boligen overtages af Rikke Wind og Jonas Moisen den 12. april. Køberen har betalt 875.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 5.538 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 930.000 og boligen er derfor handlet til 6% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 158 kvm. og er opført i 1977. Grunden er på 1.013 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af home Sønderborg

Bogøvej 6, Kirkeby solgt for 450.000 kr.

Boligen overtages af Stephania Resebeck den 06. maj. Køberen har betalt 450.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.286 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 560.000 og boligen er derfor handlet til 20% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 105 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 834 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Guderup

Ugebjergvej 20, Svenstrup solgt for 399.000 kr.

Boligen overtages af Bent Heissel den 07. april. Køberen har betalt 399.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.483 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 440.000 og boligen er derfor handlet til 9% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 3 værelser på i alt 89 kvm. og er opført i 1960. Grunden er på 1.036 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af RealMæglerne Seeberg, Nordborg

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk